تبلیغات

سخن روز

پاور پوئینت از بازسازی واقعه ی قدیر در دامنه کول تپه گرگر شهر هادیشهر

از اینجا دانلود کنید 

همراه با کاروان امام حسین (ع) از مدینه تا کربلا

از اینجا دانلود کنید 

 

-


اطلاعیه ها

این فیلم کوتاه هم از عاشورای سال 1391

 

سامانه پیام کوتاه کانون 

3000122288

حساب کانون و حسینیه امام علی(ع) در

باک ملی جهت دریافت کمک های مردمی

و اعضاء محترم افتتاح شد 

0108879783004

بانگ ملی شعبه گرگر


آخرین ارسال های تالار
عرض تبریک به موسس و رییس هیئت امناءحسینیه و کانون
ن : poianfar
ت : 18 آبان 1392
بازدید : 318
نظرات : 1
گزارش جشن غدیر خم کانون و حسینیه امام علی (ع)هادیشهر

بسمه تعالی

روز پنجشنبه مورخ 1392/8/2 مصادف با سالروز عید سعید غدیر خم ،مراسم تجلیل از هیئت نمونه شهرستان و هیئت های فعال به طرز با شکوهی با حضور مسئولین هیئت های حسینی شهرستان و رؤسای ادارات مختلف ،رئیس نیروی انتظامی هادیشهر ،معاون محترم فرماندار و رئیس شورای هیئت های مذهبی ، بخشدار محترم بخش مرکزی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در حسینیه حضرت امیر المومنین علی (ع) برگزار  گردید .

مراسم بعد از نماز مغرب و عشاء از ساعت هفت بعد از ظهر  به مجری گری آقای حیدر ذاکری و با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط قاری قرآن آقای مجید ناطقی شروع گردید .

سپس مهندس داود هادی که از زمان دانشجوئی در دانشگاه آزاد هادیشهر به عضویت این هیئت در آمده و علی رغم دوری محل خدمت ( حدود چهار صد و پنجاه کیلومتر )مسافت را طی نموده و خود را به مراسم رسانده بود ، به نمایندگی از طرف هیئت امناء و مجمع جوانان و نوجوانان حسینیه ضمن تبریک عید سعید غدیر خم ،به حاضرین خیر مقدم عرض نموده و شمه ای از فعالیت های سالانه هیئت را به شرح زیر به اطلاع حضار محترم رساند .

1 – حسینیه حضرت امیر المومنین علی (ع) و هیئت قمر بنی هاشم ابا الفضل (ع) و در طول سال در بخش های مختلف فعالیت می نماید .

2 – مجمع جوانان و نوجوانان با تشکیل کمیته های مختلف فرهنگی ،مذهبی ،هنری ،احیاء امر به معروف و نهی از منکر ،ورزش،اجتماعی،قرآنی،احکام،برنامه ریزی،مالی و غیره ،با مشخص نمودن اعضا و مسئولین هر کمیته زیر نظر هیئت امناء فعالیت نمایند ، بطوریکه :

 در طول سال گذشته تعداد 58 جلسه فرهنگی در روزهای چهارشنبه و 102 جلسه قرآنی ،مذهبی،عزاداری و 47 جلسه مختلف اجتماعی ،برنامه ریزیو هماهنگی برگزار گردیده است .

در طول ایام محرم و صفر در سن جوانان و نوجوانان مسابقات مقاله نویسی و روزنامه دیواری در مورد واقعه کربلابرگزار و به برندگان جوایزی اهداگردیده است .

در ایام عاشورا ،اربعین،شهادت امام هشتم حضرت رضا (ع) مراسم ویژه عزاداری و شبیه خوانی برگزار گردیده است .

مجمع جوانان در امور مختلف اجتماعی فعالیت چشمگیری به عمل آورده اند.

در بخش کمک به نیازمندان به 33 خانوار لوازم مختلف خانگی اهدا گردیده است و به 62 جوان محصل لوازم التحریر ( خودکار ،پاک کن،دفتر ،و مداد) اهدا نموده است

به دو خانوار تکمیل سرویس های حمام و بهداشتی انجام یافته است .

به 4 خانوار اجاق گاز و بخاری گازی خریداری شده است .

برای یک خانواده هزینه لوله کشی و نصب گاز تامین شده است .

برای عده ای از ورزشکاران بصورت تیمی لباس ورزشی و توپ و دستوری تامین نموده است .

صندوق قرض الحسنه صندوق با 250 نفر عضو و با هیئت مدیره مستقل فعالیت مینماید .

در تمامی اعیاد و میلاد ها بویژه اعیاد شعبانیه با پخش شیرینی و شربت مراسمی در خیابان یا داخل حسینیه برگزار میگردد.

در تمام ایام شهادت ائمه در هیئت مراسم عزاداری و سخنرانی برگزار نموده است .

 بخش بانوان در طول سال برنامه های مختلف از جمله نماز ،عزاداری،آموزش قرآن، آموزش خیاطی و گلدوزی فعالیتهای چشم گیری داشته است.

با راه اندازی سایت حسینیه از سال 1389 ، که جا دارد از آقای حیدر صادقی مدیر محترم سایت تقدیر و تشکر نمایم ، ایشان با تحمل زحمات فراوان در راه اندازی سایت قدمهای موثر و قابل تقدیری در جنبه های تبلیغی و فرهنگی برداشته اند .

 

مدیریت مالی و نحوه  اخذ مساعدت های مالی یکی از سالمترین و بی بدیلترین نحوه ی مدیریت مالی می باشد بطوریکه هیئت دو حساب در بانکهای ملی و صادرات دارد و حق برداشت آن با سه امضاء از پنج امضاء میباشد ."نحوه برداشت : اعضای مالی 9 نفر بوده و کلیه اتفاقات مالی حسینیه و هیئت باید توسط حداقل هفت نفر از این 9 نفر در دفتر مخصوص ثبت و امضاءنموده و بعد از تنظیم صورتجلسه مالی تحویل حسابدار هیئت میگرددو حسابدار هیئت بعد از صدور چک و امضای سه نفر از پنج رونوشت آن را به کلیه اعضاء تقدیم می نماید .

در هیئت و حسینیه برداشت و هزینه بدون چک و صورتجلسه انجام نمی گیرد .

نحوه در یافت مساعدتهای مالی:

در هیئت و موسسه قبض صادر نمی گردد مگر در بعضی مواقع اضطراری دریافت بدین طریق است که هر بزرگواری به موسسهیا هیئت مساعدت می کند ، مساعدت ایشان در فیش های سه برگی به یکی از حساب ها واریز و یک فیش آن (پرداخت کننده) تحویل مساعدت کننده می گردد و قسمت دیگر فیش در آرشیو حسابداری بایگانی و کپی قبض به یکایک اعضای مالی ،مسئول هیئت و مسئولین کمیته های مختلف مجمع جوانان تقدیم می شود .

آقای هادی در ادامه گزارش فرمودند :

بنده بعنوان عضو غیر بومی در این مجموعهاز حدود یازده سال پیش ، از زمان دانشجوئی ام در دانشگاه آزاد تحصیل میکردماولین بار وارد تشکل حسینیه گردیده و با آقای پویانفر مسئول هیئت امنای حسینیه آشنا و تحت تاثیر مدیریت و صداقت و تفکرات ایشان قرار گرفته و با مشاهده فضای یکدلی ،پاکی ،درستکاری،خردمندی،و شایسته سالاری و مهر و محبت در این مجموعه علی رغم اینکه محل خدمتم کیلومترها فاصله با این شهر دارد ، با عشق ائمه اطهار علیه السلام که عمل به سیره ائمه اطهار (ع) را در این مجموعه بعینه لمس کرده ام به هر نحو ممکن خودرا در برنامه های آن شرکت میدهم .

انسانیت و سجایای اخلاقی و اندیشه های حاکم در این مجموعه بویژه مدیریت زحمتکش آنرا نمونه های بارز فعالیتهای فرهنگی میدانم ، که امیدوارم با همت و حمایت دست اندرکاران و مسئولین محترم و اعضای مجمع جوانانو نوجوانان و اعضای محترم هیئت امناء کماکان در راه توسعه فرهنگی ،مذهبی لازم را بنمایند .

در خاتمه مجدداًعید سعید غدیر خم را بشما عزیزان از صمیم قلب تبریک عرض نموده و از مسئولین محترم سازمان تبلیغات اسلامی و شورای هیات مذهبی که به حق این هیئت را بعنوان هیئت نمونه انتخاب کرده اند تشکر مینمایم .

بعد از صحبتهای آقای داود هادی ،جناب آقای علی ابدالی معاون محترم فرماندار و رئیس شورای هیئت های مذهبی شهرستان ضمن اعلام عملکرد شورای هیئتهای مذهبی شهرستان در چهار سال گذشته ، در مورد حساسیت فعالیتهای هیئتهای مذهبی ،هیئات نمونه سخنان مبسوطی ایراد نموده و با تشکر از کلیه هیئت های فعال از برنامه های هیئت قمر منیر بنی هاشم و کانون و حسینیه حضرت امیر المومنین علی (ع) بویژه راه اندازی سایت تبلیغی حسینیه تقدیر نمودند .

بعد از ایشان حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حسینی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تصویر زیر بنای واقعه غدیر و بیان مطالب ارزشمندی از شخصیت طلای مولای متقیان حضرت علی (ع) ضمن دعوت کلیه هیئتهای مذهبی به رعایت تقوای الهی و اخلاق و فرهنگ اسلامی اعلام داشتند که کلیه هیئت های مذهبی  هیئت های مذهبی با نام حضرت سید الشهدا(ع) فعالیت مینمایند بوده و قابل تقدیرند که در زمانهای مختلف از همه ی آنها قدر دانی بعمل خواهد آمد . ایشان با ذکر  آیتمهای لازم برای یک هیئت نمونه ،از فعالیت سالانه حسینیه حضرت امیر المومنین علی (ع)و هیئت قمر منیر بنی هاشم ابوالفضل (ع) بعنوان هیئت نمونه  مخصوصا در برگزاری مراسم اعیاد و جلسات فرهنگی ، مذهبی در داخل حسینیه ، تشکر و قدردانی کردند .

سپس اشعاری در شأن مولای متقیان و عید غدیر خم توسط آقای حیدر ذاکری خوانده شد . بعد از آن از هیئت نمونه و هیئتهای فعال توسط رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و مسئولین حاضر در جلسه ،تجلیل و جوایزی بعنوان هیئت نمونه شهرستان به هیئت حضرت امیر المومنین علی (ع)و هیئت قمر منیر بنی هاشم (ع) و هیئت های حضرت رقیه (س) هادیشهر ،هیئت مسجد امام رضا (ع) محله قره داغ، هیئت جوانان علی اکبر (ع) هادیشهر، هیئت شاه حسین گویان قدمگاه و هیئت سجادیه هادیشهر اهدا گردید .

در بخش توزیع جوایز از آقای حیدر صادقی مدیر زحمتکش سایت فرهنگی ،مذهبی مؤسسه مذهبی فرهنگی هنری ورزشی حضرت امیر المومنین علی (ع) و هیئت قمر بنی هاشم (ع) تشکر نموده و هدیه ای اهدا گردید و همچنین از جناب سروان رئیس محترم کلانتری هادیشهر که فردی هیئتی و زحمتکش در برنامه های هیئتهای شهرستان میباشند با اهدای جایزه ای تقدیر گردید

جلسه با صرف شام به پایان رسید.

X:: لینک ثابت
ن : poianfar
ت : 6 آبان 1392
بازدید : 727
نظرات : 2
انتخاب کامون امام علی (ع) و هیئت عزاداران قمر منیر بنی هاشم بعنوان هیئت نمونه شهرستان جلفا

انتخاب و معرفی حسینیه حضرت امیر المومنین علی (ع) و هیئت قمر منیر بنی هاشم حضرت ابوالفضل (ع) را به عنوان هیئت نمونه شهرستان جلفا مایه مباهات و افتخار بوده ، این انتخاب به حق رابه اهالی شریف ، کلیه اعضای محترم ، اعضای مجمع جوانان و نوجوانان و هیئت امنای حسینیه و هیئت تبریک و تهنیت عرض مینماییم. 

با احترام مؤسس ورئیس هیت امنای حسینیه و کانون 

محمد علی پویانفر:: لینک ثابت
ن : poianfar
ت : 5 آبان 1392
بازدید : 468
نظرات : 1
چهارمین دوره انتخابات شورای هیات های مذهبی شهرستان جلفا برگزار می شود

انتخابات شوراهای هیئت های مذهبی روز جمعه مورخه 1392/8/3 در سراسر کشور برگزار شد. همزمان در شهرستان جلفا نیز از ساعت 8 صبح روز جمعه انتخابات در محل سازمان تبلیغات اسلامی شروع و در ساعت دوازده و سی و پنج دقیقه پایان یافت . در مدت فوق روسای هیئت های مذهبی با مراجعه به محل اخذ رای نمایندگان خود را انتخاب و آرا خود را به صندوق انداختند  در پایان با حضور ناظر صندوق ،نماینده نیروی انتظامی ،مجریان ، نماینده اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی و کاندیدا ها،صندوق مفتوح و آرا شمارش گردید که آقایان :

1 محمد علی پویانفر 

2 - علی ابدالی

3 - حجت الاسلام مهدی قارداشزاده 

4 - عباد الله احمدی 

5 - کاظم ذکائی 

با کسب اکثریت آرا به عنوان اعضای اصلی  و آقایان ابراهیم مرشدی و مهدی امامی اعضای علی البدل شورای هیئت های مذهبی شهرستان جلفا به مدت چهار سال انتخاب شدند .

با آرزوی موفقیت کلیه این عزیزان :: لینک ثابت
ن : poianfar
ت : 4 آبان 1392
بازدید : 365
نظرات : 0
برگزاری چهارمین دوره انتخابات شوراهای هیئت های مذهبی در آذربایجان شرقی
 

برگزاری چهارمین دوره انتخابات شوراهای هیئت های مذهبی در آذربایجان شرقی

 خبرگزاری مهر: مسئول تشکل های دینی و هیئت های مذهبی اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: چهارمین دوره انتخابات شوراهای هیئت های مذهبی سوم آبان ماه همزمان با سراسر استان ها در آذربایجان شرقی برگزار می شود.محمد فتح الله زاده ظهر چهارشنبه در گفتگو با مهر با اشاره به اهداف شوراهای هیئت های مذهبی استان گفت: ایجاد انسجام و تحکیم وحدت و هماهنگی فطری و عمل در فعالیت های هیئت های مذهبی، استفاده از توان بالقوه و بالفعل و تجارب استان، نظام نیروهای هیئت ها در طراحی و برنامه ریزی فرهنگی دینی، افزایش مدیریت مشارکتی در تصمیم سازی های فرهنگی و اجرای فعالیت ها و آسیب های شئون فرهنگی مناسبت های فرهنگی و ارائه راهبردهای عملی جهت زدودن آسیب ها توسط نیروهای مردمی هیئت های مذهبی استان اهداف شوراهای هیئت های مذهبی است.

وی ماموریت های استانی انتخاب شدگان را به عنوان شورای هیئت های مذهبی، استفاده بهینه از ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی موجود در استان، ایجاد هماهنگی میان شوراهای هیئت های مذهبی شهرستان در سطح استان، رصد اولویت های فرهنگی آسیب ها و مشکلات مشترک پیش روی هیئت های مذهبی استان، برنامه ریزی جهت ارتقاء سطح آگاهی های دینی اعضای هیئت های مذهبی، بررسی آسیب ها و انحرافات مراسم مذهبی شهرستان و اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم جهت رفع آنها، تلاش در جهت تغذیه فکری و فرهنگی هیات های مذهبی استان دانست.

فتح الله زاده ادامه داد: در این انتخابات 15 نفر از تبریز و از هر شهرستان پنج نفر برای شورای هیئت های مذهبی آذربایجان شرقی انتخاب خواهند شد که این انتخابات از هر چهار سال یک بار برگزار می شود.

چهارمین انتخابات شوراهای مذهبی آذربایجان شرقی در ادارات تبلیغات اسلامی 17 شهرستان و در تبریز برگزار می شود. 

X:: لینک ثابت
ن : poianfar
ت : 4 آبان 1392
بازدید : 323
نظرات : 0