تبلیغات

سخن روز

پاور پوئینت از بازسازی واقعه ی قدیر در دامنه کول تپه گرگر شهر هادیشهر

از اینجا دانلود کنید 

همراه با کاروان امام حسین (ع) از مدینه تا کربلا

از اینجا دانلود کنید 

 

-


اطلاعیه ها

این فیلم کوتاه هم از عاشورای سال 1391

 

سامانه پیام کوتاه کانون 

3000122288

حساب کانون و حسینیه امام علی(ع) در

باک ملی جهت دریافت کمک های مردمی

و اعضاء محترم افتتاح شد 

0108879783004

بانگ ملی شعبه گرگر


آخرین ارسال های تالار
تبریک اعیاد ماه مبارک شعبان

ماه رحمت الهی

ماه شعبان رسید، ماه رحمت خداوندگار بر بندگانش. ماهی که به برکت اعیاد مبارکش، امید داریم همچون بارانی، تیرگی گناه را از قلب و روحمان بشوید. ماهی که ماه رسول خدا صلّی الله علیه و آله و سلّم نام دارد. ماهی که فرشتگان از چهار گوشه ی جهان به مؤمنان مژده ی آمدنش را می دهند.
ماه شعبان، نوید برپایی میهمانی بزرگ خداوند را می دهد و ماهی است برای آمادگی مناجات و راز و نیاز.
خداوندا؛ چگونه سپاسگزارت باشم، سپاسگزار بزرگی که هر بار دری را برای بخشش بندگان گناهکارت قرار می دهی تا به سویت باز گردند. چگونه است که ما همچنان از کنار این درهای باز عبور می کنیم، بی آن که واردش شویم و تو بخشاینده تر از هر بخشاینده ای، دری دیگر به رویمان می گشایی...
این بار درب رحمتت را در ماه شعبان گشودی، ما را به دعا و تلاوت قرآن و استغفار فرا خواندی و راه نجات را دگر بار نشان دادی. از ما خواستی به درگاهت توبه کنیم و خود از قبل، امید بخشایش پس از توبه را دادی.
به ما فرصت دادی تا در حالی به سوی ماه رمضان آییم که خالص شده باشیم.(1)
خداوندا؛ گمشده ای هستم که راه گم کرده ام. به حرمت سومین و چهارمین روز شعبانت، روزی که سرداران کربلا و نجات دهندگان دینت، امام حسین علیه السّلام و عبّاس علمدار به آن برکت داده اند، نجاتمان ده. دستمان را بگیر و هدایت مان کن که می دانم اگر می خواستی خوارم کنی، هدایتم نمی کردی.
می دانم که گناهکارم و روسیاه درگاهت هستم، ولی چنگ به دامان عفو و رحمتت می زنم.
چون پیشوایم، سجاد سجاده نشین، به سجده می روم و تو را به برکت زاد روزش در این ماه عزیز قسم می دهم که گناهانم را ببخشایی. می دانم که تو بخشنده تر از هر بخشاینده ای، نجاتم خواهی داد.(2)
اگر در دوزخم افکنی، به دوزخیان اعلام می کنم که دوستت دارم و می دانم که اگرچه عملم کوچک است، اما امیدی بس عظیم دارم. پس چگونه از آستانت محروم باز گردم.(2)
پرورگارا؛ در نیمه ی این ماه عزیز، لطف و رحمت را بر ما تمام کردی. با تولد مولودی که انسانیت، ظهور او را به انتظار نشسته، عدالت برای آمدنش لحظه شماری می کند. او که آمدنش طلوع همه ی خوبی ها است، او که منتقم مظلومین جهان است؛ به ما برکت عطا فرمودی.
آن گاه چه آسان رنگ می بازد آرزو هایم در برابر آرزوی بازگشتش و شرم دارم که اعتراف کنم و بگویم که آماده ی آمدنش نیستم و سربازانش قلیل اند که اگر بودند، حضورش در میانمان قطعی بود و چه سخت است جشن میلادش را برپا نمودن و او را ندیدن...
خداوندا؛ در این ماه، به من وعده ی استجابت دعا داده ای، چه می توانم از تو بخواهم جز ظهور منجی مان و امید دیدن روی پر مِهرش.

اَللَّهُمَّ اجعَلنی مِن اَنصارِهِ وَ اَعوانِهِ...

منابع

(1)بحار الانوار، عیون الاخبار الرّضا علیه السّلام 
(2) مناجات شعبانیه:: لینک ثابت
ن : poianfar
ت : 10 خرداد 1393
بازدید : 371
نظرات : 1
باز هم جمعه ای دیگر آمد ........
ن : poianfar
ت : 9 خرداد 1393
بازدید : 624
نظرات : 1
بعثت پیامبر نور و رحمت مبارک باد .

  حضرت محمد مصطفی(ص) در روز (۲۷ رجب) سال ۴۰ عام الفیل، همزمان با سال ۱۳ پیش از هجرت پیامبر اسلام(ص)، در غار حرا، توسط (جبرئیل) و از سوی خدا به پیامبری نایل آمد و مأمور شد که چندخداپرستی و بت‌پرستی را از زمین بردارد و خداپرستی را رواج دهد و پیام وحی را به مردم برساند.

روز مبعث، روز برانگیختن خردهایی است که در تابوت خُرافه گرایی، هوس پرستی و جهل پیشگی دفن شده بود. روز مبعث روز تولّد عاطفه هاست؛ عاطفه هایی که در رقص شمشیرها زخمی می شد و در جنگل نیزه ها جان می باخت. آن روزها، دخترکان معصوم، به جای آغوش گرم مادر، در دامان سرد خاک می خفتند. جوانان بلندقامت، در جنگ جهالت ها، جان به بارش تیرها می دادند و زنان بی پناه، در بند اسارت می زیستند. آه که چه خارهایی به پای بشریّت می خلید و چه زخم هایی دل عاطفه ها را می خَست.

روز مبعث، روز مرگ قساوت ها و شرارت ها بود؛ روز پایان مرگ کرامت هایی که به پای بت ها قربانی می شدند و روز مرگ جهل و شرک و پرستش های ناروا بود.:: لینک ثابت
ن : poianfar
ت : 6 خرداد 1393
بازدید : 528
نظرات : 1
یکی از اعجازهای علمی قرآن

در جنوبی ترین نقطه خشکی های زمین و دقیقا در محلی که ۲ اقیانوس هند و اطلس به یکدیگر می رسند، حد فاصل جالبی از آب این دو اقیانوس قرار داشته و هرگز با هم مخلوط نمی شوند.

موضوعی که به عنوان یکی از اعجازهای علمی قرآن بارها مورد تاکید محققان قرار گرفته است.

سوره الرحمان،آیه 19 تا 21

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

مَرَجَ الْبَحْرَیْنِ یَلْتَقِیَانِ ﴿۱۹﴾

دو دریا را [به گونهاى] روان کرد [که] با هم برخورد کنند (۱۹)

بَیْنَهُمَا بَرْزَخٌ لَّا یَبْغِیَانِ ﴿۲۰﴾

میان آن دو حد فاصلى است که به هم تجاوز نمىکنند (۲۰)

فَبِأَیِّ آلَاء رَبِّکُمَا تُکَذِّبَانِ ﴿۲۱﴾

پس کدامیک از نعمتهاى پروردگارتان را منکرید (۲۱):: لینک ثابت
ن : poianfar
ت : 1 خرداد 1393
بازدید : 467
نظرات : 0
ســالـروز میــلاد خجسته خـانم حضـرتــــ فاطـمه زهـــرا (س)

 

جهان در شادمانی غرق است و خلقت به مخلوقی چون زهرا سلام الله علیها به خود می نازد و می بالد. 20جمادی الثانی سالروز میلاد با سعادت فاطمه ی زهرا سلام الله علیها مبارک باد.

 

 :: لینک ثابت
ن : poianfar
ت : 31 فروردین 1393
بازدید : 347
نظرات : 2