تبلیغات

سخن روز

پاور پوئینت از بازسازی واقعه ی قدیر در دامنه کول تپه گرگر شهر هادیشهر

از اینجا دانلود کنید 

همراه با کاروان امام حسین (ع) از مدینه تا کربلا

از اینجا دانلود کنید 

 

-


اطلاعیه ها

این فیلم کوتاه هم از عاشورای سال 1391

 

سامانه پیام کوتاه کانون 

3000122288

حساب کانون و حسینیه امام علی(ع) در

باک ملی جهت دریافت کمک های مردمی

و اعضاء محترم افتتاح شد 

0108879783004

بانگ ملی شعبه گرگر


آخرین ارسال های تالار
تبریک اعیاد ماه مبارک شعبان

ماه رحمت الهی

ماه شعبان رسید، ماه رحمت خداوندگار بر بندگانش. ماهی که به برکت اعیاد مبارکش، امید داریم همچون بارانی، تیرگی گناه را از قلب و روحمان بشوید. ماهی که ماه رسول خدا صلّی الله علیه و آله و سلّم نام دارد. ماهی که فرشتگان از چهار گوشه ی جهان به مؤمنان مژده ی آمدنش را می دهند.
ماه شعبان، نوید برپایی میهمانی بزرگ خداوند را می دهد و ماهی است برای آمادگی مناجات و راز و نیاز.
خداوندا؛ چگونه سپاسگزارت باشم، سپاسگزار بزرگی که هر بار دری را برای بخشش بندگان گناهکارت قرار می دهی تا به سویت باز گردند. چگونه است که ما همچنان از کنار این درهای باز عبور می کنیم، بی آن که واردش شویم و تو بخشاینده تر از هر بخشاینده ای، دری دیگر به رویمان می گشایی...
این بار درب رحمتت را در ماه شعبان گشودی، ما را به دعا و تلاوت قرآن و استغفار فرا خواندی و راه نجات را دگر بار نشان دادی. از ما خواستی به درگاهت توبه کنیم و خود از قبل، امید بخشایش پس از توبه را دادی.
به ما فرصت دادی تا در حالی به سوی ماه رمضان آییم که خالص شده باشیم.(1)
خداوندا؛ گمشده ای هستم که راه گم کرده ام. به حرمت سومین و چهارمین روز شعبانت، روزی که سرداران کربلا و نجات دهندگان دینت، امام حسین علیه السّلام و عبّاس علمدار به آن برکت داده اند، نجاتمان ده. دستمان را بگیر و هدایت مان کن که می دانم اگر می خواستی خوارم کنی، هدایتم نمی کردی.
می دانم که گناهکارم و روسیاه درگاهت هستم، ولی چنگ به دامان عفو و رحمتت می زنم.
چون پیشوایم، سجاد سجاده نشین، به سجده می روم و تو را به برکت زاد روزش در این ماه عزیز قسم می دهم که گناهانم را ببخشایی. می دانم که تو بخشنده تر از هر بخشاینده ای، نجاتم خواهی داد.(2)
اگر در دوزخم افکنی، به دوزخیان اعلام می کنم که دوستت دارم و می دانم که اگرچه عملم کوچک است، اما امیدی بس عظیم دارم. پس چگونه از آستانت محروم باز گردم.(2)
پرورگارا؛ در نیمه ی این ماه عزیز، لطف و رحمت را بر ما تمام کردی. با تولد مولودی که انسانیت، ظهور او را به انتظار نشسته، عدالت برای آمدنش لحظه شماری می کند. او که آمدنش طلوع همه ی خوبی ها است، او که منتقم مظلومین جهان است؛ به ما برکت عطا فرمودی.
آن گاه چه آسان رنگ می بازد آرزو هایم در برابر آرزوی بازگشتش و شرم دارم که اعتراف کنم و بگویم که آماده ی آمدنش نیستم و سربازانش قلیل اند که اگر بودند، حضورش در میانمان قطعی بود و چه سخت است جشن میلادش را برپا نمودن و او را ندیدن...
خداوندا؛ در این ماه، به من وعده ی استجابت دعا داده ای، چه می توانم از تو بخواهم جز ظهور منجی مان و امید دیدن روی پر مِهرش.

اَللَّهُمَّ اجعَلنی مِن اَنصارِهِ وَ اَعوانِهِ...

منابع

(1)بحار الانوار، عیون الاخبار الرّضا علیه السّلام 
(2) مناجات شعبانیه:: لینک ثابت
ن : poianfar
ت : 10 خرداد 1393
بازدید : 371
نظرات : 1
بعثت پیامبر نور و رحمت مبارک باد .

  حضرت محمد مصطفی(ص) در روز (۲۷ رجب) سال ۴۰ عام الفیل، همزمان با سال ۱۳ پیش از هجرت پیامبر اسلام(ص)، در غار حرا، توسط (جبرئیل) و از سوی خدا به پیامبری نایل آمد و مأمور شد که چندخداپرستی و بت‌پرستی را از زمین بردارد و خداپرستی را رواج دهد و پیام وحی را به مردم برساند.

روز مبعث، روز برانگیختن خردهایی است که در تابوت خُرافه گرایی، هوس پرستی و جهل پیشگی دفن شده بود. روز مبعث روز تولّد عاطفه هاست؛ عاطفه هایی که در رقص شمشیرها زخمی می شد و در جنگل نیزه ها جان می باخت. آن روزها، دخترکان معصوم، به جای آغوش گرم مادر، در دامان سرد خاک می خفتند. جوانان بلندقامت، در جنگ جهالت ها، جان به بارش تیرها می دادند و زنان بی پناه، در بند اسارت می زیستند. آه که چه خارهایی به پای بشریّت می خلید و چه زخم هایی دل عاطفه ها را می خَست.

روز مبعث، روز مرگ قساوت ها و شرارت ها بود؛ روز پایان مرگ کرامت هایی که به پای بت ها قربانی می شدند و روز مرگ جهل و شرک و پرستش های ناروا بود.:: لینک ثابت
ن : poianfar
ت : 6 خرداد 1393
بازدید : 527
نظرات : 1
ســالـروز میــلاد خجسته خـانم حضـرتــــ فاطـمه زهـــرا (س)

 

جهان در شادمانی غرق است و خلقت به مخلوقی چون زهرا سلام الله علیها به خود می نازد و می بالد. 20جمادی الثانی سالروز میلاد با سعادت فاطمه ی زهرا سلام الله علیها مبارک باد.

 

 :: لینک ثابت
ن : poianfar
ت : 31 فروردین 1393
بازدید : 347
نظرات : 2
هفت سین مولا علی (ع)

 

خدمت مولا امیرالمؤمنین‌ علی علیه السلام عرض کردند آقاجان ایرانیان عیدی دارند بنام نوروز و در اون لحظه برج حمل "تحویل سال" هفت سینی دارند که از چند چیز تشکیل یافته نظرتان چیست؟
فرمود: من به شما هفت سینی یاد می دهم که هرکس در آغاز برج حمل (شروع سال) آنها را با گلاب و زعفران بنویسد و خودش وخانواده اش از آن بخورد من ضامنم تا اخر سال با سلامت وبا تندرستی زندگی کنند ...

1) سلامٌ علی اِل یاسین
2) سلامٌ علی ابراهیم
3) سلامٌ علی موسی و هارون
4) سلامٌ هی حتی مطلع الفجر
5) سلامٌ علی نوحٍ فی العالمین
6) سلامٌ علیکم طبتم فادخلوها خالدین
7) سلامٌ قولاً من رَّبٍ رَّحیم

که همان هفت آیه قرآنی است که با سین شروع می شوند. مرحوم حضرت ایت الله سید عباس کاشانی ره میفرمودند: هرکس نتواند بنویسد بخواند که همان اثر را دارد امیداست سالمون و هرلحظمون مزین ومنور با آیات قرآنی باشد.
ان شاءالله ...

- المخازن ص326
- کنزالعوالم ص32
- مجمع الکنوز ص154

 :: لینک ثابت
ن : poianfar
ت : 29 اسفند 1392
بازدید : 363
نظرات : 1
راز و رمزی در مکتوم ماندن شخصیت حضرت زهرا(س) وجود دارد

این مطلب بمناسبت گرامیداشت ایام فطمیه تقدیم میگردد

مدیر موسسه صادق آل محمد(ص) با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) در مورد کنارهم قراردادن لیله القدر و شخصیت حضرت زهرا(س) گفت: نازل ترین معنا برای این فرمایش امام صادق(ع) این است که دسترسی به واقعیت وجودی این بانوی بزرگوار اسلام بسیار سخت است.

حجت الاسلام حسینعلی نقده دوزان در گفت وگو با شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) با تسلیت فرارسیدن ایام فاطمیه، در خصوص ناشناخته ماندن شخصیت وجودی حضرت زهرا(س) اظهار داشت: اعتقاد من بر این است که راز و رمزی در مکتوم ماندن شخصیت حضرت زهرا(س) وجود دارد.

او با بیان اینکه در روایات از حضرت زهرا(س) به لیله القدر تعبیر شده است، گفت: از یکسو شب نزول قرآن و لیله القدر مخفی است و از سوی دیگر شخصیت زن به گونه ای است که بایستی در پرده حجاب باشد لذا اگر شما این دو را کنار هم بگذارید، متوجه می شوید که اینگونه نبوده که ائمه اطهار(ع) حق مطلب را در مورد این بانو ادا نکرده باشند بلکه تا آنجا که ممکن بوده در مورد عظمت حضرت زهرا(س) سخنان فراوانی گفته شده است.:: ادامه مطلب
ن : poianfar
ت : 23 اسفند 1392
بازدید : 336
نظرات : 2